Powered by Smartsupp

Wersja Prestashop 8.1.3 wydana

Wchodzimy w nowy 2024 rok z wydaniem PrestaShop 8.1.3. Wersja ta zawiera dwie aktualizacje zabezpieczeń, rozwiązuje prawie 30 znanych problemów i wprowadza różne usprawnienia.

Wersja 8.1.3 jest dostępna z niewielkim opóźnieniem, ale wynika to z czasu potrzebnego na jej ukończenie. Twórcy nie chcieli wydawać nowej wersji tuż przed okresem świątecznym.

Na stronie wydania znajdą Państwo pełny dziennik zmian, ale warto wspomnieć o kilku znaczących poprawkach i usprawnieniach.

prestashop 8.1.3 wersja

Optymalizacja wydajności dla nowej strony produktu w panelu administracyjnym

W ostatnich tygodniach było wiele zgłoszeń, że nowa strona edycji produktu ma problem z wydajnością przy użyciu większej liczby funkcji produktu.

W wersji 8.1.3 wprowadzono optymalizacje, aby poprawić wydajność całego interfejsu zarządzania funkcjami produktu.

Mając to na uwadze, w wersji 8.1.3 wprowadzono także kolejne usprawnienie wydajności związane z obsługą produktów z kombinacjami. Dwa drobne ulepszenia wprowadzono w interfejsie użytkownika panelu administracyjnego. Pierwsze z nich dotyczy nowej strony produktu, gdzie zakładka „Szczegóły” została nieco ulepszona poprzez lepszy design. Drugie ulepszenie dotyczy sformułowania dostępnego w panelu administracyjnym. Wiemy, jak ważne jest, aby mieć spójny i klarowny język w panelu administracyjnym, dlatego poprawiliśmy niektóre sformułowania dostępne na zakładce „Ustawienia produktu”.

Dwa wymienione usprawnienia to tylko część wprowadzonych zmian w tej wersji.

Łatki zabezpieczeń

W tej wersji naprawiono dwie kwestie związane z bezpieczeństwem. Jedna z nich została oznaczona jako „Wysoki stopień zagrożenia”, podczas gdy druga jako „Średni stopień zagrożenia”.

Osoby przyczyniające się do tej wersji poprawek, zarówno członkowie projektu, jak i indywidualni współtwórcy społeczności, to:

Aktualizacja z poprzednich wersji 8.1.x powinna przebiegać bez problemów. Jak przy każdej aktualizacji, zaleca się wykonanie pełnej ręcznej kopii zapasowej przed tą czynnością.

Jeśli szukasz specjalistów do aktualizacji Twojego sklepu zapraszamy do kontaktu.

  • Udostępnij:

Bg Shape

Dołącz do zadowolonych klientów GoPresta

Odkryj kompleksową gamę usług związanych z tworzeniem i wspieraniem sklepów na platformie PrestaShop.