Powered by Smartsupp

PrestaShop – stwórz sklep, w jakim sam chciałbyś robić zakupy

Dynamiczny rozwój e-commerce’owych kanałów sprzedaży – nie podlega dyskusji, a tendencja ta jeszcze wyraźniej zarysowała się w czasie terroryzującej społeczeństwa i gospodarki epidemii COVID-19. Producenci oprogramowania dla sklepów internetowych prześcigają się w innowacjach, jednak to efektywność biznesowa danego rozwiązania, decyduje o jego popularności.

Przykładem dobrze skrojonej i w najlepszym stopniu odpowiadającej aktualnym wyzwaniom i oczekiwaniom platformy do e-handlu – jest z pewnością PrestaShop. Polska, Francja i Hiszpania – wszędzie tam, PrestaShop ma wiodący udział w rynku e-commerce, a za jej pośrednictwem realizowane są transakcje o rocznej wartości setek miliardów euro. Olbrzymią popularność PrestaShop zawdzięcza funkcjonalnym modułom, dzięki którym można w pełni spersonalizować e-sklep. Rozwiązanie to docenili już m. in. tacy potentaci rynkowi jak Decathlon, BricoPrive czy Private Sport Shop.PrestaShop to jednak niezwykle uniwersalna oraz elastyczna platforma i równie dobrze sprawdzi się też w przypadku Twojej mikrofirmy, przy udziale której pomoże Ci odnieść sukces w e-biznesie!

Standardowe moduły w PrestaShop – wsparcie w każdej potrzebie

W ramach szerokiej gamy dostępnych na rynku modułów użytkowych, dedykowanych dla PrestaShop i w 100 proc. kompatybilnych z rdzeniem systemu, można znaleźć kilka bardzo praktycznych udogodnień. Jednym z nich jest moduł wyposażony w szereg funkcjonalności związanych z przestrzeganiem ochrony danych osobowych (RODO). Aby z kolei nie dać się ubiec konkurencji, można zaopatrzyć się w moduł do organizowania okolicznościowych akcji promocyjnych z okazji świąt czy np. Black Friday. Przydatny może okazać się moduł odpowiedzialny za odliczanie czasu do wysyłki towaru, przesuwanie nieaktywnych ofert na koniec listy albo przekierowujący do czatu na Messengerze.

W sklepach z modułami, można także kupić funkcjonalność blokującą wysyłkę SPAM-u za pośrednictwem formularza kontaktowego czy generator do kodów rabatowych (np. na Groupon). Ciekawą propozycją są moduły umożliwiające tworzenie unikatowych prezentacji grupy produktów, (np. slidera w formie karuzeli), integracje z kurierami lub zsynchronizowania ze sobą platform PrestaShop z Allegro. To tylko nieliczne spośród nieograniczonej wręcz liczby modułów, jakie można zakupić na wielu partnerskich stronach.

Zaprojektuj swój autorski moduł

Na rynku działa mnóstwo firm ściśle kooperujących z PrestaShop Polska. W ramach partnerstwa biznesowego, podmioty te świadczą szereg usług w obrębia tworzenia, wdrażania czy poszerzania funkcjonalności sklepów na silniku Presty.

Najlepsze firmy oferują również pisanie modułów na specjalne zamówienie. Jeśli masz jakiś wyjątkowy i przełomowy pomysł, który pozwoli Ci zwiększyć przychody albo po prostu ułatwi Ci pracę administracyjną – wystarczy go opisać, a programiści stworzą dla Ciebie pożądany moduł. Dzięki temu, każdy ma szansę rozbudowania sklepu w PrestaShop do takiej postaci i funkcjonalności, których oczekuje właściciel internetowego biznesu.

  • Udostępnij:

Bg Shape

Dołącz do zadowolonych klientów GoPresta

Odkryj kompleksową gamę usług związanych z tworzeniem i wspieraniem sklepów na platformie PrestaShop.