Powered by Smartsupp

Sklep internetowy PrestaShop, czyli skuteczny sklep za nieduże pieniądze

Przy obecnej popularności Internetu jednym ze skuteczniejszych rozwiązań wsparcia biznesu, jest przeniesienie dotychczasowej aktywności handlowej do sieci. Część firm prowadziła równolegle sprzedaż online, ale spora grupa przedsiębiorców zmuszona jest zbudować własny sklep internetowy od podstaw. Na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych internetowych platform sprzedażowych, jednak niekwestionowanym liderem w naszym kraju jest oprogramowanie PrestaShop. Polska to miejsce dynamicznego rozwoju rynku e-commerce, w ramach którego działa tu już ponad 40 tysięcy sklepów internetowych. Ponad 30 proc. z nich, wykorzystuje funkcjonalne rozwiązania, jakie oferuje modułowy system, sygnowany marką z sympatycznym pingwinem w logo.

Dlaczego e-handel ma przed sobą przyszłość?

Jak każdy kryzys, tak też i trwająca od blisko roku globalna pandemia COVID-19 – przyspiesza to, co nieuniknione. Mimo, iż koronawirus zbiera śmiertelne żniwo i destabilizuje wiele obszarów społeczno-gospodarczego życia, to stał się on swoistą trampoliną dla dynamicznego rozwoju sprzedaży internetowej. E-sklepy już wcześniej notowały sukcesywny wzrost udziału w transakcjach handlowych ogółem, jednak dopiero epidemia Sars-CoV-2 sprawiła, że wartość sprzedaży online wystrzeliła skokowo. Ta forma handlu stała się dla ludzi nie tylko bezpieczniejsza, ale przede wszystkim wygodniejsza, również za sprawą rozwoju technologii szybkich płatności i powszechnej digitalizacji w kolejnych sferach naszej aktywności.

Specjaliści przewidują, że e-sklepy w dalszym ciągu wypierać będą stacjonarne punkty handlowe, a biznes w coraz większym zakresie przekracza progi cyfrowego świata. Rosnąca konkurencja w handlu internetowym powoduje, że przedsiębiorcy przenoszący i otwierający e-sklepy, stawiają na sprawdzone rozwiązania. Oprogramowanie PrestaShop Polska cieszy się niegasnącym powodzeniem – z uwagi na szereg innowacji i kompleksowe rozwiązania wspierające sprzedaż. Istotnym elementem dynamicznego rozwoju i wzrostu liczby sklepów internetowych, są także stosunkowo niewielkie koszty wdrożenia oraz prowadzenia biznesu w sieci.

Jakie zalety ma PrestaShop?

Oprogramowanie PrestaShop charakteryzuje się modułową budową, dzięki czemu w łatwy sposób można spersonalizować nie tylko wygląd samego sklepu, ale i jego funkcjonalność. Trzon systemu dedykowanego dla sprzedaży online, posiada wszystkie niezbędne do rozpoczęcia działalności e-sklepu funkcje, ale dopiero wzbogacenie dodatkowymi modułami – pozwala na efektywny handel.

Wśród licznych funkcji, w jakie wyposażone zostało nowoczesne oprogramowanie, wymienić można m. in.:

  • szybkie wstawianie produktów do e-sklepu
  • bieżące monitorowanie stanu magazynowego poszczególnych towarów,
  • zróżnicowane spektrum metod płatności
  • funkcjonalna wyszukiwarka wewnętrzna
  • prowadzenie elastycznej polityki cenowej, w tym tworzenie kuponów, dodawanie zniżek itp.,
  • opcja promowania produktów
  • gromadzenie adresów e-mail należących do klientów (możliwość wykorzystania w okresowych kampaniach reklamowych)
  • rozbudowane statystyki sprzedażowe.

Na silniku PrestaShop funkcjonuje już kilkaset tysięcy sklepów internetowych, działających na terenie całego świata. Oprogramowanie z sylwetką sympatycznego pingwinka, jest obecnie najczęściej wybieraną platformą do sprzedaży online w Polsce.

PrestaShop – wsparcie na najwyższym poziomie!

Ważnym ogniwem popularności każdego oprogramowania komputerowego, jest wsparcie techniczne. W PrestaShop wsparcie oferowane jest przez rozległą sieć partnerów marki i wiąże się ono zarówno z tworzeniem nowego sklepu, przeniesieniem z innej platformy, optymalizacją, wdrożeniem, rozbudową, jak też z serwisem posprzedażowym. Najlepsze firmy oferujące oprogramowanie PrestaShop Polska, mają w pakiecie usługowym kompleksowe świadczenia, pozwalające nie tylko na postawienie i uruchomienie całego sklepu, ale aktywne wsparcie w wielu innych obszarach.

 

  • Udostępnij:

Bg Shape

Dołącz do zadowolonych klientów GoPresta

Odkryj kompleksową gamę usług związanych z tworzeniem i wspieraniem sklepów na platformie PrestaShop.